Psycholog a psychiatr, kdo je kdo?

22. 4. 2020 2 minuty čtení
12-18 let 7-11 let Novinky od Linky

Linka bezpečí, z. s. začala v roce 2019 pracovat na novém projektu pasivního poradenství. Práce na tomto projektu pokračuje i v roce 2020 videm na téma: kdo je psycholog a kdo psychiatr.

Jak jsme již informovali při zveřejnění prvního videa, cílem projektu je zpracovat poutavou formou témata nejčastěji se objevující na Lince bezpečí. On-line forma je pro děti přitažlivá a přirozená cesta, jak se s tématem seznámit a získat v něm první orientaci, tipy na zvládnutí své situace.  

Scénáře k videím připravuje odborný tým Linky bezpečí, z. s. Na profesionálním zpracování Linka bezpečí spolupracuje s agenturou Old&Rich Production.

První video, které Linka bezpečí, z. s. zveřejnila, se týká sebepoškozování a lze říci, že se setkalo s velkým ohlasem. Ve druhém videu „Psycholog, psychiatr,“ jsme se zaměřili na představení práce psychologů a psychiatrů, neboť se nás na to děti často ptají. Toto video je proti prvnímu trochu delší, více informativní. Nabízí základní představu o tom, jaké služby poskytuje psycholog, psychiatr, jaký je mezi nimi rozdíl, kdy vyhledat pomoc jednoho, či druhého, kde získat na odborníky kontakt. Klade si za cíl normalizovat dětem, i jejich rodičům vyhledání odborné pomoci, nastiňuje témata, s nimiž se lze na odborníky obrátit.

Pevně věříme, že se video bude klientům Linky bezpečí líbit a pomůže získat odvahu říci si o pomoc všem, kteří ji potřebují. Videa postupně najdete na naší stránce www.linkabezpeci.cz.

Finanční podporu videa poskytla Nadace rozvoje občanské společnosti NROS, Nadace O2, ČSOB a Colonnade Insurance S.A.

Zaujal vás tento příspěvek?

Nenechte si ujít i další zajímavá témata, kterým se Hanka Petráková na Lince bezpečí věnuje.

Registrací souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

Linka bezpečí vás potřebuje

Dětem a mladým lidem můžeme být neustále nablízku díky lidem, jako jste Vy. Podporujte nás pravidelně!

Další možnosti podpory

Hanka Petráková

Hanka je ve spojení s Linkou bezpečí už od roku 2000. Postupně prošla všemi kategoriemi v rámci práce konzultanta až na pozici vedoucí směny. Po studiu se od Linky tak trochu vzdálila, aby se za dva roky vrátila na pozici vedoucí Linky bezpečí, na které setrvala do svého nástupu na mateřskou dovolenou. Spolupráci ale nikdy nepřerušila úplně. Od roku 2004 se věnuje práci pro E-mailovou poradnu Linky bezpečí, několik let i pro E-mailovou poradnu Rodičovské linky. Vystudovala vyšší odbornou školu sociálně-právní a poté obor sociální práce na FFUK. Pracovala na pozici sociální pracovnice v Zařízení pro děti – cizince, poté ve středisku výchovné péče. Externě přednáší na Pražské vysoké škole psychosociálních studií. Od roku 2019 je vedoucí E-mailové poradny Linky bezpečí. Je máma dvou báječných dětí.

Všechny články autora (8)