Dětská oslava – příběh se šťastným koncem

9. 9. 2017 2 minuty čtení
4-6 let 7-11 let Tipy a rady

Chtěla bych se s vámi podělit o zkušenost, jak NEPŘEDÁVAT dítě z oslavy u kamaráda. Náš příběh začíná zcela nevinně. Klárka byla pozvaná na oslavu ke kamarádce. Její rodiče se domluvili, že si dceru vyzvednou sami nebo ji přivezou rodiče další kamarádky, která byla na oslavu také pozvaná. Bohužel i v dnešní pokrokové době mobilních telefonů může nastat situace, kdy si lidé v komunikaci zcela neporozumí a nakonec dítě zůstane samotné na ulici. Jak se to může stát? Poměrně jednoduše.

Rodiče Klárky odjeli na nákupy a mobilní telefon si zapomněli doma. Před koncem oslavy se chystali dceru vyzvednout, ale v domě oslavenkyně se dozvěděli, že Klárka odjela s jinou kamarádkou a jejími rodiči. Rychle jim tedy volali, že si pro dceru jedou, dostali ovšem dost děsivou odpověď: „Klárku jsme vysadili doma“. Najednou ve vzduchu viselo nespočet otazníků: „Jak doma!? Vždyť tam nikdo nebyl, bylo zamčeno! …A dítě před domem nikde není! „…dostavila se panika, kde dítě hledat, zda zavolat policii apod. V tom okamžiku rodiče zažívali emoce bezmoci, úzkosti a strachu.

Naštěstí náš příběh má dobrý konec, uplakané Klárky, která se nemohla dostat do domu, se ujali sousedé, kteří šli zrovna kolem.

A jaké z toho plyne poučení? Nikdy nenechte dítě samotné, aniž byste se přesvědčili, zda doma opravdu někdo je. Vždy je předejte rodiči nebo jinému členu rodiny.

 

Zaujal vás tento příspěvek?

Nenechte si ujít i další zajímavá témata, kterým se Kateřina Lišková na Lince bezpečí věnuje.

Registrací souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

Linka bezpečí vás potřebuje

Dětem a mladým lidem můžeme být neustále nablízku díky lidem, jako jste Vy. Podporujte nás pravidelně!

Další možnosti podpory

Kateřina Lišková

Katka je na Lince bezpečí už od roku 1997. Během prvních deseti let se věnovala hlavně práci na telefonu a působila jako sociální pracovnice, vedoucí Linky bezpečí i jako lektorka. Postupně se vypracovala na pozici vedoucí online služeb, kde zastřešovala e-mailovou a chat poradnu. Od roku 2019 je na pozici vedoucí odborných služeb Linky bezpečí. Katka vystudovala sociální práci a občanský sektor na univerzitách v Praze a Hradci Králové.

Všechny články autora (8)